3 برتری اندرویدی‌ها نسبت به آی‌فون‌ها

در اوایل گوشی‌های ساخت بشر به چند دسته اصلی تقسیم می‌شدند که برترین‌‌شان را فنلاندی‌ها (نوکیا) در مشت خود داشتند. لکن امروزه تنها 2 دسته‌ی اصلی وجود دارد:

آی‌فون‌‌ها

اندرویدی‌ها

کاربران نیز ناچارا باید یکی از دیوایس‌های این دو پلتفرم را خریداری کنند و حتما حتما با طرف دیگر که مثلا از اندروید یا آی‌او‌اس بهره می‌برد، به جنگ و دعوا بپردازند. همان‌طور که می‌دانید این یک رسم باستانی است!

ولی این دعوا و مرافعه‌ها دقیقا برای چه چیزی هست؟ آیا پلتفرمی از بین موارد فوق اساسا برتر از دیگری است؟ در این نوبت قصد داریم تا به این موضوع بپردازیم و 3تا از برتری‌های اندرویدی‌ها را نسبت به آی‌فون‌ها بیان کنیم. پس در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


تنوع

در دنیای آی‌فون‌ها، فقط می‌توانید از بین چند مدل که همگی «آی‌فون» هستند و شکل و شمایلی تقریبا یکی دارند، انتخاب کنید و آن چنان آزادی عمل زیادی ندارید. اما از آن جا که سیستم‌عامل اندروید متن‌باز است و انحصاری نیست، همه‌ی شرکت‌ها قادرند آن را برای محصولات خود اختیار کنند‌. در اصل برای همین کلی برند از کشورهای گوناگون دست به ساختن موبایل‌های اندرویدی‌ می‌زنند تا خودشان را در این بازار پرسود و پرهیاهو جای دهند. همه‌ی این موارد سبب آن می‌شوند تا تنوع در دنیای اندروید تا حد زیادی بالا رود و کاربران آزادی عمل بسیاری داشته باشند.

نوآوری‌های متعدد

هرچه تنوع بیش‌تری وجود داشته باشد، به تبع رقابت بالا می گیرد و شرکت‌ها مجبورند از خلاقیت خود بهره ببرند و محصولاتی نو و جدید عرضه کنند. به عنوان مثال، موبایل شیائومی می Mix انقلابی در دنیای گوشی‌ها به پا کرد و شرکت‌های دیگر هم از از این نوع طراحی به اصطلاح کم‌حاشیه پیروی نمودند. برای دوربین‌های دوگانه نیز همین رویه اتفاق افتاد و اولین برندی که از این نوآوری پرده‌برداری کرد، شرکتی بود که اسمارت فون‌های اندرویدی می‌ساخت. به طور کل، بیش‌تر تکنولوژی‌ها و ایده‌های نو در دنیای اندروید حضور دارند و می‌توانید به راحتی آن‌ها را بیابید.

اپ‌های تمام‌ناشدنی و مارکت‌های بسیار

اگر بخواهید در دنیای پهناور اندروید به دنبال اپی بگردید و آن را دانلود نمایید، چند و چندین راه برای این کار است. هم قادرید از مارکت رسمی گوگل آن را دریافت کنید یا این‌که می‌توانید از بازارهای بومی اپلیکیشن مورد نظر را دانلود نمایید.

از طرفی تنوع و تعداد برنامه‌ها و بازی‌ها در اندروید بیش‌تر از پلتفرم‌های رقیب است و کاربران با گزینه‌های بیش‌تری روبه‌رو هستند و انتخاب‌های زیادتری دارند. خوش‌به‌حال اندرویدی‌ها، مگر نه؟

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *