کنکاشی در آسمان‌نمای Astrolapp Live Planets and Sky Map: آموزش پویا!

بشر از دیرباز هنگام نگاه به سپهر گردون و پر‌ ستاره‌ی شب، درخشش گاه‌‌ و بی‌گاه شهاب‌سنگ‌ها، گذر ستاره‌های دنباله‌دار و گرفت ماه و خورشید؛ به گشودن راز‌های نهفته در آن علاقه‌ی بسیاری پیدا کرد. در این راستا طالع‌بینی، کف‌بینی و رمالی بین مردم رواج یافت که در درازنای تاریخ سودجویان و فرصت‌طلبان با سو استفاده از آزمندی و نادانی فرمانروایان، ثروتمندان و عوام، پول‌های هنگفتی را به انبان می‌ریختند.

در دنباله با کوچه‌تک باشید تا با نرم‌افزاری زنده از نقشه‌ی آسمان تیره و تاریک، آشنا و یار گردید.


درباره:

ستاره و سیاره‌شناس کم حجم، دست‌پرورده‌ی گروه برنامه‌ساز آلمانی Ecliptical Apps و توسعه‌دهنده‌ی آن Martin Kreidl است.تا کنون اخترشناس نمره‌ی 4.3 از 5.0 گرفته و علی‌رغم پولی بودنش بالای 10 هزارتا در فروشگاه اندرویدی گوگل بارگیری داشته است.

نرم‌افزار با همانندسازی یکتایی از نمایش مدار‌های حرکت انتقالی سیاره‌های سامانه‌ی خورشیدی چون اسطرلابی در سده‌های میانی ترسایی، بر دستان رهروان آغازین دانش کیهان‌شناسی کار می‌کند.

مشتری می‌تواند با دادن دستی موقعیت مکانی خود یا بر بنیاد تشخیص خودکار گوگل‌مپ شهرش را بیابد. سپس با جست‌وجو در برنامه به داده‌های دانشیک بیش از 9096 ستاره‌ی فروزان و 88 صورت فلکی دسترس خواهد داشت و فراخور حال از آن‌ها بهره‌مند شود. بدین ترتیب از زمان برآمدن و فروشدن آفتاب، مهتاب، سیارگان، ستارگان و اجرام آسمانی دیگر آگاه گردد.

یادت نره اینو بخونی!  نقد و بررسی برنامه‌ی پاک‌بان اندروید CCleaner: یک خانه‌تکانی نوروزی!

اپ با داشتن یک ماشین زمان هوشمند به کاربر اجازه می‌دهد تا در گذشته و آینده‌ی آسمان شب گردشی خیال‌انگیز داشته باشد و از روی‌دادهای نجومی باخبر گردد. برای آزار نرساندن به چشمانش می‌تواند پرتوهای سرخی را بر پرده‌ی نمایش گوشی بپراکند و با نگرشی نو به هستی و هر چه در آنست بیاندیشد.


در پایان:

با بالا گرفتن و چرخاندن گوشی هوشمند خود می‌توانید به‌آسانی، آن‌چه را در فراز سرتان می‌گذرد به چنگ آورید و گام در گیتی بی‌کران نهید و ابرهای پنبه‌ای را بر گیرید و به خوابی ژرف فرو روید. آن‌گاه پرواز کنید و خرمنی انبوه از دانسته‌ها و ندانسته‌ها را بجولید تا درهای دانش سوی‌تان آغوش بگشاید!

play store

 

8

محیط کاربری

8.0/10

گرافیک

8.0/10

کارآیی

8.0/10

برتری‌ها

  • آگاهی از وقت واقعی بر پایه‌ی محل زندگی
  • محیط کاربری ساده و بهنجار در کنار گرافیکی سزاوار
  • طراحی یکپارچه و زیبنده
  • نمایش رنگین ستاره‌ها بر اساس طیف

کاستی‌ها

  • داده‌ها تنها به زبان انگلیسست

پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.