نگاهی دوباره: کندوکاوی در اپ هواشناس MeteoEarth؛ آب در پنگان!

دغدغه‌های آب و هوایی در هنگام سفر و گردش همیشه با آدمی همراه است و آگاهی یافتن از چگونگی عمل‌کرد جبهه‌های کم‌فشار و پرفشار فصلی، او را دل‌گرم و آرام، به یک تصمیم‌گیری به‌جا و درست رهنمون می‌کند. امروزه با افزایش دانایی و توانایی هواشناسان دیگر نباید نگران دگرگونی‌ها و آشوب‌های آب و هوایی بود زیرا از ساعت‌ها و یا روزها قبل هشدارهای لازم به مردم داده می‌شود.

در دنباله با کوچه‌تک باشید تا از برنامه‌ای هواشناس، بس زیبا و گیرا، پرده برداریم.


درباره:

تا کنون توسعه‌دهندگان آلمانی MeteoGroup، شرکت خصوصی و پیش‌تاز در پیش‌بینی‌های آب و هوای قاره‌ی سبز، با آفرینش چندین هواشناس معتبر و دقیق چون WeatherPro، AlertsPro و MeteoEarth، برای نمایش آب و هوای سرتاسر جهان گام‌های بلندی را برداشته و نامش با خبرگی و کاردانی گره خورده است.

این بار  با ساخت و پرداخت نرم‌افزار میت‌ارث با گرافیک خیره‌کننده و سه‌بعدی غوغایی بر پا کرده است. با بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای هواشناسی، ابزارهای به‌روز آب و هوایی، ابررایانه‌های پیشرفته و فن‌آوری تازه‌ی High – end gaming، می‌کوشد پیش‌یابی‌های با دقت و کم لغزشی از اوضاع آب و هوایی مناطق گوناگون زمین داشته باشد.

در آغاز با روشن کردن جی‌پی‌اس اسمارت‌فون خویش و یا دادن دستی محل زندگی به هواشناس از بین بالای 2 میلیون زیست‌بوم جورواجور جهانی، دمای لحظه‌ای هوا را در بالای صفحه ببینید. با یاری نوار ابزار در گوشه و کنار صفحه‌ی نمایش از پارامترهای درصد و میزان بارش، اندازه‌ی دما، وزش باد، پوشش ابر، فشار هوا، تندبادهای موسمی گرمسیری در هر کجای زمین آگاه شوید. برای رسیدن به داده‌های بیش‌تر و کارشناسی‌تر به تارنمای meteoearth.com سری بزنید و از بخش پشتیبانی مسائل خود را حل کنید و راهنمایی بخواهید.

یادت نره اینو بخونی!  کنکاشی در برنامه‌ی مهشیدی اندورید Moon Phase Pro: نصیرالدین توسی!

هواشناس با دریافت رتبه‌ی 4.3 از 5.0 و بارگیری بالای 1 میلیونی در گوگل‌پلی توانسته است دوستان پر و پا قرصی را گرد بیاورد و برای خود فرداهایی آفتابی را پیش‌گویی نماید.

برتری‌ها:

  • محیط کاربری بی‌پیرایه و همه‌پسند با یک طراحی مدرن و شگرف در کنار گرافیکی خارق‌العاده و شگفت‌انگیز
  • دسترس به پیش‌بینی شرایط آب و هوای شهری دل‌خواه از 1 تا 5 روز آینده
  • بزرگ‌نمایی با کشیدن انگشتان دست به پس و پیش و چرخش سه‌بعدی گوی خاکی در صفحه
  • ردیابی توفندها، گردبادها و کولاک‌های سهمگین در میان خشکی‌ها و پهن‌آب‌ها
  • دست‌یابی به هزاران وب‌کم آب و هوای زنده در جای جای سیاره‌ی آبی

کاستی‌ها:

  • ناسازگاری با بیش‌تر زبان‌های روز و زنده‌ی جهانی به‌ویژه زبان شیوای پارسی
  • نیازمند به خط اینترنتی پر شتاب و حجمی برای بارگیری چند ده مگابایتی اطلاعات آب و هوایی در هر شبانه روز

در پایان:

با برنامه احوال آب و هوایی زنده را در گرداندن کره‌ی سنگی و پین کردن هر جایی تجربه کنید. برای آشنایی با کار هواشناس از کلاس آموزشی اپلیکیشن در بخش سازماندهی کمک بگیرید. پس با خاطری آسوده و جمع پا روی گاز خودرو بفشارید و تا مقصد مطمئن برانید!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.campmobile.snow&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dar+camera&pcampaignid=APPU_1_Bb3MWrihO4LXgQbrwpq4CQ

پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.