کاوش در سال‌نامه‌ی اندرویدی Youme Calendar: گذر عمر بر لب جوی!

گاه‌شمار خورشیدی پارسی به پاس دستاوردهای اخترشناسان و دانشمندان نامی ایرانی در سده‌های گذشته از دقتی باورنکردنی برخوردار است و شمار سال‌های کبیسه‌ی آن چنان استوار سامان یافته‌اند که نکند روز و ساعت اعتدال بهاری در نیم‌کره‌ی شمالی چند دقیقه‌ای پس و پیش شود؟!

بیش‌تر دوره‌های تقویم ایرانی 33 ساله بسته می‌شود، در آغاز به یک 5 سال و 7 تا 4 سال تقسیم‌بندی می‌گردد که در برگیرنده‌ی هشت سال کبیسه است.

گاهی ممکن است که به جای گردش 33 سال از دوره‌های 37 ساله یا 28 ساله سود برده شود تا حساب درست باشد.

کوچه‌تک را دنبال کنید تا با یک شمارشگر روز و ماه و سال آشنا شوید.


درباره:

تقویم و روز‌شمار یومی دست ‌پرورده‌ی آقای محمدرضا شفایی است که به راستی نوآورانه و زیبا پدید آمده و با داشته‌های بسیارش در برابر دیگران یک سر و گردن کشیده‌تر است.

در گام نخست برای شناسایی محل زندگی خود به‌وسیله‌ی نرم‌افزار، GPS و اینترنت دستگاه را روشن یا نام شهر را در گاه‌شمار جست‌وجو کنید تا اوقات شرعی بر بنیاد آن به نمایش در آید و برای پخش اذان به هنگام نمازهای پنج‌گانه‌ی در درازای بامدادان تا شام‌گاهان، سازماندهی دل‌خواه را داشته باشید.

در نسخه‌ی رایگان اپ برای اذان‌گو از صدای استاد بزرگوار غلوش برای براداران شیعه و از صدای به‌یاد ماندنی استاد شادروان عبدالباسط برای برادران اهل سنت بهره گرفته شده است.

در بخش ابزار اسلامی با ذکر روزهای هفته، دعاهای پس از نماز، قبله‌نما و … دسترس پیدا کنید و برای محاسبه‌ی گاه نماز در نرم‌افزار، کاربر با هفت گزینه‌ی گوناگون روبه‌رو است و در قسمت تنظیم‌ها آن‌چه را می‌خواهد به آسانی در چنگ دارد.


از نام‌ ماه‌ها بر پایه‌ی تقویم‌های رسمی موجود در ایران و افغانستان تا تم‌های رنگین و شادمان و افکت‌های بازگشایی رویه‌های تقویم، همه و همه به دست کاربر می‌توانند از نو چینش یابند.


برنامه با بسیج شدن به یک تبدیل‌کننده‌ی تاریخی نیرومند و هوشمند توانایی دارد که رویدادهای مهم در زندگی شخصی هر کس را بر مبنای تقویم‌های خورشیدی، هجری‌قمری و میلادی به درستی نشان دهد.


برتری‌ها:

– محیط کاربری ساده و جوان‌پسند با یک طراحی فلت، هم‌گون و درخور ستایش و گرافیکی عالی

– ساخت و پرداخت تقویمی شخصی با یاوری برنامه

– ارج نهادن به دیدگاه و ذوق مشتریان

– هم‌گام‌سازی با تقویم گوگل به یاری اکانت جی‌میل کاربر

– به اشتراک‌گذاری رخ‌دادهای رسمی و سخن روز بزرگان کنار طرح‌های متفاوت در شبکه‌های اجتماعی با دیگران

کاستی‌ها:

– تقویم تنها از پیش‌آمد‌های مذهبی و رسمی کشور ایران پشتیبانی می‌کند و با تقویم پارسی‌زبانان کشورهای افغانستان و تاجیکستان همراه نیست


در پایان:

با پرداخت درون برنامه‌ای از کافه‌بازار، روز‌شمار به یک دفترچه‌ی یادداشت دگرگون و برای به یادآوری آن‌ها، هشدارهای لازم به کاربر داده می‌شود.

یومی با هم‌سازی با پیشرفت‌های دانشیک روز، از آزردگی شما پیش‌گیری می‌نماید و بی‌گمان آفرین را بر لبان‌تان می‌آورد و شایسته‌ی نمره‌ای بالاست.

پس شتاب کنید و آن‌را دریابید!


پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *