چگونگی تشخیص اپلیکیشن‌های خطرناک برای موبایل

توسعه‌دهنگان زیادی در دنیا وجود دارد که ماهانه اپ‌هایی را طراحی می‌کنند و بعد آن‌ها را در مارکت‌های مختلف منتشر می‌نمایند. در واقع، موبایل‌ها بدون برنامه‌ها و بازی‌ها کاربردی ندارند و تنها تبدیل به یک والپیپر خواهند شد!

به گمان و به راستی سده‌ی کنونی پر از شگفتیست و آدمی در دریای فن‌آوری‌های تازه و پیچیده غرق شده است و گاهی با گنگی و سرگردانی این سو و آن سو می‌دود.

با سرازیر شدن اپ‌های گوناگون‌،کارآمد و پیشرفته به فروشگاه‌های اندرویدی، این اندیشه به ذهن راه می‌یابد؛ آیا برنامه‌ای خطرناک وجود دارد؟

پاسخ این سوال، یک «بلی» رساست. پس باید چه کاری انجام دهیم تا از شر این نرم‌افزارهای خطرناک راحت شویم؟

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


قدم اول: نصب یک آنتی‌ویروس

پیکار با بدافزارها و ویروس‌ها در جهان دیجیتالی، نیاز به دانش روز و پشت‌کاری شبانه‌روزی دارد.

بنابراین مهندسان و برنامه‌نویسان سیستم‌عامل‌های گوناگون با ساخت و پرداخت آنتی‌ویروس‌های نیرومند و زیرک از امنیت کاربران فضای وب پاسداری می‌کنند و دیواری استوار و سترگ در برابر هکر‌ها و جاسوسان می‌کشند تا حریم خصوصی مردمان را پاسبان باشند.

یادت نره اینو بخونی!  بررسی اولیه هوآوی آنر ۹ لایت

اگر می‌خواهید بهترین آن‌ها را داشته باشید، به اینجا بروید.


قدم‌ دوم: نگاه کردن تاییدیه‌های اپ‌‌ها

برنامه‌ها می‌توانند به اطلاعات خیلی‌خیلی شخصی شما دست یابند و از آن‌ها بر علیه‌تان بهره‌گیری نمایند. به همین سبب، باید مجوزها یا همان تاییدیه‌های یک نرم‌افزار جدیدالورود را چک کنید تا از امن بودن آن (و صدالبته عدم دسترسی به امکانات اضافی) مطمئن شوید و نفس راحتی بکشید!


قدم آخر: چک کردن اطلاعات برنامه در پلی‌استور

برای این‌که اپی را در پلی‌استور پیدا کنید، بایستی در خود فروشگاه گوگل سرچ نمایید یا این‌که نام نرم‌افزار مورد نظر را در موتور جست‌و‌جوگر گوگل بنویسید. اپلیکیشنی که بی‌ضرر باشد، محبوب است و حتما بالای 100 هزار بار دانلود شده است. (البته اگر جهانی و منحصر به منطقه‌ای خاص نباشد) علاوه بر این، اغلب نظرات مثبت است و کاربران ستاره‌های زیادی به برنامه‌ داده‌اند.

اپ‌های خطرناک، حتی یک سایت درست و حسابی ندارند و امتیاز کمی را دریافت کرده‌اند. ما توصیه می‌کنیم، در زمان دانلود یک نرم‌افزار ناآشنا حتما حتما اطلاعاتش را در پلی‌استور یا حتی کافه‌بازار و مایکت نگاه کنید.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.