نقد و بررسی بازی کوشا و پر پرش Geometry Dash Lite: ساختاری هندسی!

نسل تازه خویش را چنان با گجت‌های دنیای تکنولوژی در آمیخته‌اند که حتی روزی را بدون اسباب بازی‌های دیجیتالی هرگز نمی‌توانند سر کنند و هم‌چون خوراک و پوشاک و امنیت از نیازهای اولیه‌ی آنان به شمار می‌آید.

درست است که بازی‌های رایانه‌ای و اندرویدی در افزایش هوشیاری و حافظه‌ی بچه‌ها تأثیر بسزایی دارند و لیکن خواسته و ناخواسته عوارض و آسیب‌هایی را به دنبال خود یدک می‌کشند که تنها با مدیریت به‌جا و به‌هنگام بزرگ‌تر‌ها می‌توان از آن‌ها کاست.

با کوچه‌تک بمانید تا از یک بازی بر بنیاد جئومتری پرده‌برداری نماییم.


درباره:

استودیوی بازی‌ساز کم‌مانند و نیرومند سوئدی RobTop Games بازی را برای پلت‌فرم گوگل در نسخه‌ی Lite و Full آفرینش و پروار کرده است.

گیم در سبک بازی‌های آرکیدی گروه‌بندی می‌شود و برای برنده شدن به واکنش تند و چالاک دستان کاربر تکیه می‌زند و با پروازها و جهش‌های ماهرانه نشانه‌های هندسی را پشت سر بگذارید و سدها و موانع راه را یکی‌یکی کنار نهید تا به خط پایان برسید و پرچم پیروزی را تکان دهید.


به وقت برخورد با اشکال هندسی چون مربع‌ها، سه‌گوش‌ها و حلقه‌‌گون می‌سوزید و بازی را باید از نو آغاز کنید.

بازی بی‌نهایت به تمرکز حواس و سرعت‌العمل و هماهنگی نورون‌های مغز با انگشتان دست شما احتیاج دارد و با کوچک‌ترین خطا و لغزش از دور مسابقه بیرون می‌روید و راه‌یابی به مراحل بالاتر را از کف می‌دهید.


بازی پر طرف‌دار و اعتیادآور است و ساعت‌ها بازی‌کن را سرگرم می‌کند و گاهی بر روی اعصاب راه می‌رود و نیازمند کنترل خشم هستید پس از کوره در نروید و به دل به بازی بسپارید و شکیبایی پیشه کنید تا بتوانید جایزه‌ها را درو کنید و با انباشت سکه‌ها قفل در‌ مرحله‌ها را تک به تک بگشایید.


برتری‌ها:

– گیم‌پلی ساده همراه با یک گرافیک به‌اندازه

– سود گرفتن از یک موزیک هیجان‌آور، زیبنده و هم‌گون در بازی

– سفارشی‌سازی آیکون‌های رنگین و شخصی کردن کاراکترها

– بازی اکشن و چالش برانگیز است

– بازی آفلاین و با توشه‌ای از دارایی‌ها و پاداش‌های بسیار دم‌خور است

کاستی‌ها:

– جای خالی جلوه‌های دیداری به روشنی دیده می‌شود

– با بیش‌تر زبان‌های روز و زنده‌ی جهانی سازگار نیست


در پایان:

بازی با به‌دست آوردن امتیاز 4.5 از 5.0 و بارگیری بالای 100 میلیونی از پلی‌استور، جای‌گاه بلند و نیکویی دارد و در پی استوار کردن تخت سرفرازی خویش است‌.

برای یک‌بار هم شده شانس‌تان را بیازمایید!


پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *