معرفی بهترین بازی‌های فکری اندروید

بازی‌ها تقریبا جز ناشدنی زندگی بچه‌ها‌ی عصر ماست یا با اسباب بازی‌ها یا در دنیای دیجیتالی! بنابراین گیم‌های مارکت‌های اندرویدی لبریز از بازی‌ها با ژانر ماجراجویی، هیجانی، اکشن، معمایی و فکری شده‌اند و گاهی مشتری خردسال و نوجوان را گیج می‌کنند طوری که در انتخاب، دچار شک و تردید می‌شود. به ناچار وظیفه‌ای بر گردن صاحب‌نظران و کارشناسان جهان فن‌آوری و اطلاعات است که در این راه پرخطر ما را راهنمایی کنند و به تبع آن آینده‌سازان میهن‌مان را از گودال‌های آلوده دور نماییم. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین بازی‌های فکری بپردازیم.


Flow Free

شرکت Big Duck Games با مسئولیت محدود به ساخت گیم‌های مهیج پازل‌گونه شهره است. این بار با پرداخت بازی Flow Free در ژانر فان در مارکت اندرویدی توان و بخت خود را می‌آزماید. بازی با گرفتن رتبه‌ی 4.3 از 5.0 و بالای 100 میلیون بارگیری از گوگل‌پلی سرفراز و پیروز بیرون آمده است.

فرایند بازی ساده و یکنواخت پیش می‌رود و کاربر باید گردی‌های هم‌‌ رنگ را با مسیرهای پیچ در پیچ و گاه مستقیم به هم وصل نماید تا آب را از سرچشمه با کانال به منزل برساند. شرایط مسئله این است که کانال‌ها نباید یکدیگر را قطع کنند و همه‌ی خانه‌های مربع شکل را پوشش دهند و در پایان حل پازل کانال‌ها در سرتاسر صفحه‌ی شطرنجی آب را جاری کنند.


Lines – Physics Drawing Puzzle

بازی جدید پازل خط‌ها، بر دانسته‌های فیزیکی دانش‌آموزان استوار و پابرجاست و با گزینش یک یا چند نقطه در گام اول، باید مسیر بیش‌تری را پیمود تا در بازی برنده شوید و بگذارید آب روان هزارتوی رنگ‌های ذهن شما را از فشارهای روحی و عصبی روزانه بشوید.

بازی فکری و چالش برانگیز هست و پایانه‌های الکتریکی نورون‌های مغز شما را به فعالیت و تبادل پیام وا‌ می‌دارد. بازی دارای چند پازل روزانه است که به گیمر پیشنهاد می‌گردد آن‌ها را حل کند و جام‌های زرین و سیمین و برنز رنگ برای پیروزی به کاربر داده‌ می‌شود تا به ادامه‌ی راه دل‌گرم شود.


Matches Puzzle

بازی در سیزده فصل 100 قسمتی ساخته شده است که در مجموع بیش از 1000پازل را در برمی‌گیرد و برای رفتن به مرحله‌های دیگر باید پله‌های پیشین را با پیروزی پشت سر گذاشت تا قفل بر روی آن‌ها گشوده شود.

هر پازل یک راهنمای ویژه دارد که بازی‌کن با یاری آن می‌تواند حلش کند. پازل‌ها از بسیار ساده تا دشوارترین رده‌بندی می‌شوند و اندیشه و قدرت فکر گیمر را به بوته‌ی آزمون می‌نهند و او را مجبور به یاد گرفتن راهبرد‌های حل مسئله و در زندگی آینده در برابر سختی‌های روزگار آب‌دیده و توانا می‌نمایند.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *