معتبرترین کمپانی‌های چینی در حوزه موبایل

مارکت موبایل حالا که از همیشه پرسودتر شده، به تبع برندهای بسیار بیش‌تری نیز پای به این حوزه می‌گذارند تا شانس‌تان را امتحان نمایند.

به‌عنوان مثال، کمپانی ایسوس که‌ آن را به‌خاطر لپ‌تاپ‌های بی‌نظیرش می‌شناسیم، چند سال قبل به صنعت گوشی‌سازی روی آورد و طبق آمارها، در این بخش زیاد موفق نبوده و نیست. یا می‌توانیم از غول موتورهای جستجوگر مثال بزنیم که چطور خاندان نکسوس را روانه بازارها می‌نمود و 2 سال پیش نیز خود به تنهایی دست به ساختن هندستی زد. همان‌طور که برندهای مشهور و معروف وسوسه می‌شوند، یک سری شرکت‌های ناشناخته نیز به این مارکت پای می‌گذارند که برخی از آنان موفق می‌گردند و برخی با سر به زمین می‌خورند!

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


وان‌پلاس

کمپانی وان‌پلاس کم‌تر از 4 سال است که به دنیای موبایل‌ها وارد شده و 5 هندست‌ را به این جهان پرهیاهو تقدیم نموده است‌. لکن در همین مدت زمان اندک موفقیت‌های بسیاری را کسب کرده و به گونه‌ای دل و جان کاربران را می‌رباید.

این شرکت یک تیم نرم‌افزاری قوی دارد تا همیشه دیوایس‌های این شرکت را به آخرین نسخه‌ی اندروید ارتقا دهند یا این‌که برای‌شان آپدیت‌های امنیتی منتشر نمایند.


زدتی‌ای

این کمپانی که در زمینه‌ی ارتباطات رادیویی فعالیت است و در سال 1985 در شهر شنژن واقع شد، چندین سال پیش به مارکت اسمارت فون‌ها نیز وارد گشت و محصولات پرمیومی را به بازار فرستاد. همچنین این برند در تلاش است که اینترنت همراه نسل 5 را عمومی سازد و بهترین کیفیت را ارائه نماید.


هوآوی

اگر بخواهیم به استارت کمپانی هوآوی در چین نگاهی بیاندازیم، باید سری به دکل‌های مخابراتی بزنیم. چرا که این شرکت کار اولیه‌اش را با ساختن وسایل ارتباطی و مخابراتی شروع کرد و در این زمینه هم موفق بود و هست. لکن هوآوی (شاید باتوجه به سود کلان دنیای موبایل) روی به ساختن اسمارت فون آورد. اوایل کار خودش با موبایل‌های میان‌رده استارت زد و بعدها پرچم‌داران متعددی را روانه بازارها نمود.


شیائومی

اگر کلمه‌ی شیائومی را تحت‌الفظی معنی کنیم، «برنج کوچک» یا همان «ارزن» خودمان می‌شود. از قضا یک شرکت بزرگ و گسترده‌ نیز به این نام در کشور اژدها جاخوش کرده و مانند ستاره‌ای تازه متولد شده، قدرت‌مند است و می‌درخشد. این برند خوش‌نام از همان اول دست به ساختن دیوایس‌های باکیفیت و صدالبته با قیمت مناسب زد و همین سبب گشت، وسایل دیجیتال شیائومی دل و جان کاربران را بربایند. در اصل، این استراتژی (که بالعکس خیلی از شرکت‌های چینی است) راه را برای برنج کوچک هموار نمود.


ویوو

درواقع، این شرکت مستقل نیست و زیر نظر یک ابرکمپانی به کارش ادامه می‌دهد. این برند عظیم‌الجثه و گسترده، فعالیتش را در سال 1995 در شهر دانگوان (اگر درست نوشته باشیم!) چین آغاز نمود. از همان وحله‌ی نخست، کارش را در حوزه‌ی تکنولوژی و گجت‌ها کلید زد و تاحالا به انجام دادن این عمل مشغول است. گوشی‌های ویوو در کشور چین خواهان زیادی دارند و حتی کشور هند نیز از موهبت ویوو بهره‌مند است. چراکه این غول‌، بازار خطه‌ی فیل‌ها را درنوردیده‌ و آن را به یکی بازارهای اصلی خودش تبدیل نموده.

ویوو مانند بسیاری از هم‌وطنان خود، صرفا کپی نمی‌کند و از فن‌آوری‌هایی (برای نخستین‌بار) پرده‌برداری می‌نماید.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *