راه‌کارهایی برای سالم ماندن در برابر فرکانس‌های مضر موبایل‌ها

هر ساله دنیای گجت‌ها رشد می‌کند و به فن‌آوری‌هایش افزوده می‌گردد. به‌طور کل، بر اثر گذشت زمان وسایل الکترونیکی پیشرفت می‌کنند و جذاب و جذاب‌تر می‌شوند. به این گونه که کارها را برای‌مان راحت‌تر می‌نمایند و همین‌طور با کیفیت بسیار بالاتری به سرانجام می‌رسانند. لکن این وسایل آن طور که ما فکر می‌کنیم معصوم و تمام و کمال مفید نیستند و ضررهایی پنهان برای‌مان دارند.

طبق تحقیقات جدید دانشگاه کالیفرنیا امواج RF تولیدی از اسمارت فون‌ها سبب ایجاد سرطان، ناباروری و باقی بیماری‌ها می‌شود و تازه شاید در آینده بیماری‌های بیش‌تری نیز مرتبط با موبایل‌ها کشف گردد. به این ترتیب، باید چه کار کنیم تا سالم بمانیم و در عین حال، از گوشی‌ها بهره ببریم؟

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


گذاشتن موبایل در کیفی مخصوص

برای این‌که از فرکانس‌های مضر و خطرناک موبایل‌های ریز و درشت، فلزی و شیشه‌ای دور باشید، در وهله‌ی اول، باید آن را از خود دور نمایید. برای این کار می‌توانید کیف مخصوص و زیبایی بخرید و گوشی دوست داشتنی‌تان را در آن بگنجانید.

یادت نره اینو بخونی!  چرا هوآوی میت 10 تبدیل به یک گوشی تمام‌عیار می‌شود؟

فعال کردن حالت هواپیما (AM)

فرکانس‌های مضر هندست‌ها هنگامی‌ که به شبکه‌ای وصل نباشند و مدام دنبال آن نگردند، بسیار کم‌تر از حالت نرمال خواهد بود. پس بهتر است زمانی که در حال مسافرت در ناکجاآباد (!) یا مواقع دیگر هستید، حالت هواپیمای موبایل عزیزتر از جان‌تان را فعال کنید تا کم‌تر بدن‌تان آسیب ببیند.

نگران مسیج‌ها هم نباشید!


دوری از گوشی هنگام رد و بدل فایل‌های حجیم

دانشگاه کالیفرنیا اعلام نموده که موبایل‌ها وقتی در حال نقل و انتقال فایل‌های بزرگ و سنگین (از قبیل: فیلم‌های اچ‌دی و بازی‌های با گرافیک) هستند، فرکانس‌های مضر و بسیار قدرت‌مندی تولید می‌کنند. در نتیجه، بایستی وقتی در اپ زاپیا یا Shareit قرار دارید یا به وای‌فای دایرکت متصل‌اید، کمی از دیوایس مورد علاقه‌ی‌تان فاصله بگیرید. پس درمی‌یابیم که تلفن همراه‌ها (در زمان رد و بدل اطلاعات) زیاد صمیمی نیستند!

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.