جستاری در برنامه‌ی ایرانی متن نگار: خسرو و شیرین!

پیش از رواج  رایانه‌ها و گوشی‌ها‌ی هوشمند و فراگیری جهان فن‌آور‌‌های پیش‌ران، یاران دل‌باخته و جدا از هم برای پرس‌وجوی حال و هوای یکدیگر نامه‌ می‌نوشتند و در این میان کسان بسیاری پیدا می‌شدند که خطی خوش و زیبا داشتند نه مانند امروز!

یک قلم‌نی دزفولی، دوات و لیقه و کاغذی دم‌دست کار را راه می‌انداخت و گاهی گلی جادویی و پرنده‌ای خوش‌آواز کناره‌های دل‌نوشته را آذین می‌بست.

با کوچه‌تک همراه و هم‌گام باشید تا در این راستا با برنامه‌ای توانمند و چیره‌گر دوست شوید.


درباره:

جناب محمود آفریده، چندیست با ساخت و پرداخت برنامه‌ای شایسته در افزودن واژگان پارسی به نگاره‌ها گوی زرین را به‌درستی و سربلند از دیگران ربوده است.

اپ توانسته است با به‌دست آوردن رتبه‌ی 4.6 از 5.0 و بارگیری بالای 100 هزارتایی از بازار اندرویدی گوگل بارها بی‌انبازی و یک‌دانگی خود را به رخ بکشد.پدیدآورندگان پست‌های گیرا، مدهوش‌کننده و دل‌چسب با یاری ابزار‌های سودمند و کارا در برنامه به‌آسانی می‌توانند عکس نوشته‌هایی زیبنده و به‌روزی بسازند و با در برگیری بیش از 250 فونت گونه‌گون و زیبای زبان‌‌های پارسی و انگلیسی به‌راستی روان تشنه‌ی هم‌میهنان را با هر دیدگاه و دست‌ورزی سیراب می‌کند و پاسخی درخور به آرزوها و خواسته‌های ایشان می‌دهد.

یادت نره اینو بخونی!  برترین‌ اپ‌های هفته‌ی سوم دی‌ماه 96


با داشتن رنگ‌های جورواجور، سایه‌های جان‌افزا، سرسرایی آنلاین از تصویرها و بهره‌گیری از تایپو‌گراف‌های ویژه دل هر کاربری را خشنود می‌کند.برتری‌ها:

  • آرایش و پیرایش متن‌ها‌ بر روی نگاره‌های‌دل‌خواه
  • توانایی برگزیدن و افزودن عکس‌های گالری دستگاه
  • وارونه کردن و چرخاندن نوشته‌ها و جابه‌جایی آن‌ها تنها با کشیدن انگشتان
  • اندوختن آثار در حافظه و بازیابی برای پرداخت دوباره
  • نهادن واتر مارک بر روی دل‌نوشته‌های خود
  • اشتراک‌گذاری کارت‌پستال‌ها و تابلو‌های هنری در شبکه‌های اجتماعی با یاران همیشگی

کاستی‌ها:

  • تنها با زبان‌ شیرین پارسی و زبان تازی دم‌خور و هم‌سخن است

در پایان:

چون شیدایی پر و بال کنده‌ای در سیمابی خروشان در افتاده‌ایم و بسی گران و سخت است که آن‌چه می‌پنداریم بر کاغذ آوریم زیرا بر دل هر چه می‌رود بر نوشته تاب نمی‌آورد و لیک گاه واژگانی یافت می‌شود که ما را یاری می‌کند و به‌پیرو سرودی که از دل برآید ناگزیر بر آن بنشیند!


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.campmobile.snow&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dar+camera&pcampaignid=APPU_1_Bb3MWrihO4LXgQbrwpq4CQ

پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.