جستاری در اپ هواشناس Fu*** Weather: بی‌ادب!

با آغاز سال آبی تازه و رسیدن فصل خزان، توده‌های باران‌زای مدیترانه‌ای و سودانی از دو سوی غرب و جنوب‌غربی به کشور ایران نزدیک می‌شوند و با گذر از آن زمین تشنه را سیراب می‌کنند. در این میان برزیگران نستوه از همگان شادترند چون دانه‌های گندم و جو را به امید باران و آب در دل خاک نهفته‌اند و مانند نوزادی به آغوش گرم سپرده‌اند. گله‌داران هم به پیشواز رویش‌ دوباره‌ی گیاهان و جوانه‌زدن سبزه‌ها از درون زمین، گوسفندان را در دشت به چرا می‌برند.

در دنباله با کوچک‌تک باشید تا از هواشناسی نیرومند پرده‌برداری کنیم.


درباره:

توسعه‌دهنده‌ی لهستانی Zsuiwal با روانه کردن برنامه‌ای هواشناس سوی فروشگاه اندرویدی گوگل، به‌نیکی و دلاوری شانه و پشت رقیبان را بر خاک ساییده است. نرم‌افزار با به‌دست آوردن امتیاز عالی 4.7 از 5.0 و بارگیری بالای 1 میلیونی، چشم به آینده‌ای روشن و شکوهمند دوخته است و گام‌های بلندی به‌پیش بر می‌دارد.

هواشناس با بهره گرفتن از دستاوردها و داده‌های انبوه پایگاه اینترنتی  پرآوازه و نام‌آشنای darksky.net، دست به پیش‌بینی‌های آب و هوایی درست و کم لغزش زده است. نیز با یاری نقشه‌های ماهواره‌ای و رادارهای پیشرفته گروه هواشناس AERIS WEATHER، کاربران از نزدیک نمایه‌ای از ابرناکی و میزان بارش محل زندگی خود را می‌بینند.

برنامه‌ با در دست نهادن اوضاع  آب و هوایی لحظه‌ای، 24 ساعته و یک هفته‌ی آینده، بی‌درنگ مشتری را از درجه‌ی دما، شتاب و جهت باد، فشار هوا، درصد پوشش ابر، احتمال و میزان بارندگی، شدت پرتوهای UV، دمای نقطه‌ی شبنم و زمان بر آمدن و فرو شدن آفتاب آگاه می‌کند.

یادت نره اینو بخونی!  نقد و بررسی نرم‌افزار پخش مستقیم از ایستگاه فضایی بین‌المللی ISS onLive: نماینده‌ی زمین!

برتری اپ هواشناس در برابر دیگران این است که شما گزارش‌های آب و هوای پیرامون خویش را به همراه سخنان نغز، جوک‌ها و واژگانی برگرفته از فرهنگ کابویی هم می‌بینید و هم می‌شنوید. برنامه با نشان دادن نمودارها و گراف‌های ساده و زیبنده، می‌کوشد تا سیمایی نمکین از دگرگونی‌های آب و هوایی در یادها بگذارد.


در پایان:

اگر می‌خواهید با هواشناسی خبره و متفاوت هم‌دم و هم‌کلام گردید، بی‌گمان به شما پیشنهاد می‌کنیم برنامه را بر روی گوشی هوشمندتان راه‌اندازی کنید تا به هنگ هیپی‌های دهه‌ی شصت و هفتاد میلادی بپیوندید و سوار بر اسبی چموش در تپه و ماهورهای غرب وحشی با لوک خوش‌شانس هم‌کار شوید و تبه‌کاران را دستگیر، به زندان ببرید!!!

play store

 

9

رابط کاربری

9.0/10

دیزاین و گرافیک

8.0/10

کارآیی

10.0/10

برتری‌ها

  • محیط کاربری ساده و جوان‌پسند با یک طراحی شیک و مدرن در کنار گرافیکی شایسته
  • داشتن چندین ویجت زیبا که به خواست کاربر سامان می‌یابد
  • دارای یک موتور هوشمند و سخن‌گو که آب و هوا را به زبان انگلیسی می‌خواند

کاستی‌ها

  • بیش از نیاز منابع سیستمی دستگاه را درگیر می‌کند

پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.