تک‌فکت؛ با دنیای تکنولوژی کشور مالزی آشنا شوید

در دنیا شگفتی‌ها و واقعیت‌های زیادی هستند که ما از وجود برخی از آنان آگاه هستیم و شوربختانه از وجود بعضی از آن‌ها بی‌خبریم. به‌طور حتم، بخشی از این شگفتی‌ها متعلق به جهان گسترده‌ی تکنولوژی است که هر لحظه به جذابیت و بزرگی آن افزوده می‌گردد. برای همین لازم است که اطلاعاتی در مورد این دنیا داشته باشیم تا هم ما از اتفاقات اطراف‌مان خبردار و هم با فرصت‌های طلایی پیش‌رو آشنا شویم.

در این بخش از کوچه تکنولوژی (تک‌فکت) قرار است با واقعیت‌های جالب و مفید دنیای فن‌آوری اطلاعات آشنا شویم. این سفر طولانی (اما لذت‌بخش) را از کشورها و شهرها شروع می‌نماییم و یکی‌یکی با حال و هوای دنیای تکنولوژی در آن‌ها روبه‌رو می‌شویم.

پس در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


هشتمین مورد: مالزی

در این سری از مطالب تک‌فکت قرار است سری به جنوبی‌ترین کشور آسیا بیاندازیم. این منطقه که بیش‌تر به سبب ساحل‌های زیبایش و جنگل‌های بارانی انبوه معروف است، در دل خود میزبان شرکت‌های تکنولوژی‌محور نیز هست. در زیر می‌خواهیم به بخشی از آن‌ها بپردازیم.


Friendster

این یک سایت و تقریبا یک شبکه‌ی اجتماعی است که بازی‌های مختلفی را معرض نمایش می‌گذارد و می‌توانید یکی از آن‌ها را برای تجربه یا کلا فان بازی کنید. در عین انجام این کار، می‌توانید با بقیه‌ی بازیکنان حرف بزنید و نظر دیگران را بشنوید.

این تارنما کار خودش را 16 سال پیش شروع کرد و تا الان مشغول به انجام همین فعالیت است. هرازچند گاهی آپدیت‌هایی صورت می‌گیرد و تا رابط کاربری بهبود یابد و گیمرها شادتر!


Celcom

این شرکت بیش‌تر در حوزه‌ی ارتباطات (مانند هوآوی اما در ابعاد بسیار کوچک‌تر) فعالیت دارد و این کار را در سال 1988‌ شروع نمود. Celcom خدمات مثل 4G را به دارندگان تلفن همراه ارائه می‌دهد و به‌طور کل، سعی می‌کند ارتباط بین مردم مالزی را تقویت و فاصله‌ها را کم و کم‌تر نماید. این چیزیست که تمام کمپانی‌های عرضه‌کننده‌ی تجهیزات ارتباطی می‌خواهند.


VADS

این برند همان کار ارتباطات را انجام می‌دهد و در اصل، از همکاری 2 شرکت IBM و Telekom Malaysia به‌وجود آمده و پا به عرصه‌ی رقابت گذاشته. VADS فعالیت حرفه‌ای خودش را در سال 1990 در شهر مشهور کوآلالامپور استارت زد. این باعث شد دستگاه‌ها و تجهیزات ارتباطاتی دچار تحول شوند و این فن‌آوری در مالزی به کلاس جدیدی صعود کند.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *