تک‌اسپرت؛ در استادیوم‌های فوتبال NFL تمام‌وقت به بازی نگاه کنید!

به راستی که جهان الان و آینده، متعلق به تکنولوژی‌هاییست که در طی سال‌ها معرفی شده‌اند و می‌شوند. این فن‌آوری‌ها، زندگی را آسان و به کلاس بالاتری می‌رسانند. ربات‌ها، دیوایس‌ها، تراشه‌ها، هوش مصنوعی و…

همه‌و‌همه در تلاش‌اند خدمتی به بشر عرضه کنند و این موجود 2 پا را بیش از پیش «مدرن» نمایند. لب کلام؛ تکنولوژی‌ در همه‌جا حضور دارد و بر محیط، آدم‌ها و حتی طبیعت اثر می‌گذارد. چه بسا بعضی از این آثار بد یا خوب باشند. بالاخره تِک کار خودش را به سرانجام می‌رساند. لکن این دانش در جهان ورزش، چگونه خود را نشان می‌دهد؟ به چه اشکالی وجود دارد؟

تک‌اسپرت. این سری از مطالب به سوالاتی از این دست جواب می‌دهد و در واقع، پیوندی میان دنیای تکنولوژی و ورزش هست. این مجموعه از مقالات را برای افرادی پیشنهاد می‌دهیم که عاشق ورزش و کمی به فن‌آوری اطلاعات علاقه‌مند هستند.

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


استادیوم‌های NFL

این مجموعه از ورزشگاه‌ها با کمک دانشگاه استنفورد ایالات متحده، اپلیکیشنی مفید را طراحی کرده‌اند. با کمک این نرم‌افزار کم‌حجم و کارا، می‌توانید بدون کلی سروصدا یا تلف کردن وقت، چیزی (مثلا ساندویچی) را سفارش دهید. تمام مراحل مانند یک رستوران آنلاین صورت می‌گیرد. خوراکی محبوب خود را در سبد خرید قرار دهید و در عرض تنها چند دقیقه، مرسوله را تحویل بگیرید.

در واقع، استادیوم‌های NFL افرادی ماهر و تیزوبز را استخدام می‌کنند تا خوراکی‌های مردم را به‌دست‌شان برسانند. برنامه اختصاصی‌ هم مدام به‌روز می‌گردد و ماهانه فست‌فود و نوشیدنی‌های بیش‌تری به آن اضافه می‌شود. از ران سرخ شده گرفته تا یک لیوان آب! همه بر روی یک نرم‌افزار جمع‌آوری شده‌اند. پس تمام حواس‌تان به بازی معطوف و احتمالا بیش‌تر لذت می‌برید.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *