توانایی‌های دستیار مجازی آمازون (الکسا) چیست؟

سال‌ها با سرعت می‌گذرند و دنیای ما هر لحظه در حال تغییر و تحول است. ممکن است همین الان در جهان جنگی دربگیرد و همه‌چیز تغییر نماید. ممکن است ویروسی در کره‌ی زمین پخش گردد و انسان‌های زیادی را به کام مرگ بفرستد. اما بیایید نیمه‌ی پر لیوان را ببینیم.

شاید ثانیه‌ای بعد یک فن‌آوری آینده‌نگرانه از ناکجاآباد پیدایش شود و فقط در عرض چند ماه زندگی‌ها را دگرگون نماید. شاید هم‌اکنون دانشمندان راه درمان سریع و ارزان سرطان و دیگر بیماری‌ها را بیابند. شاید…

هوش مصنوعی می‌خواهد هرچه بیش‌تر در زندگی امروزه ما نفوذ پیدا کند و کارها را برای‌مان سریع‌تر به سرانجام برساند. کمپانی‌های زیادی در این حوزه فعالیت دارند که یکی از آنان، آمازون است.

در ادامه می‌خواهیم توانایی‌های دستیار مجازی آمازون (الکسا) را لیست کنیم. پس با کوچه‌تک همراه باشید…


سرگرمی‌های بی‌شمار!

طراحان در بین کدها و الگوریتم‌های الکسا بازی‌هایی را نیز قرار داده‌اند تا کاربران در اوقات فراغت و وقت‌های آزاد خود کمی با دستیار دیجیتالی خوش بگذرانند. می‌توانید با ایشان 20 سوالی بازی کنید و به پرسش‌های (گاهی خیلی‌خیلی دشوار) هوش مصنوعی پاسخ دهید. امکان این برای‌تان فراهم شده تا قابلیت «سوال روزانه» را فعال نمایید. در این صورت، الکسا هر روز از شما پرسش‌هایی را می‌پرسد.

یادت نره اینو بخونی!  بهترین معاملات هفته دوم بهمن‌ماه 96

ریلکس کردن با کمک الکسا!

فقط کافیست به این دستیار دوست داشتنی بگویید «Alexa, help me relax» سپس این پلت فرم AI برای کاربر موسیقی‌های آرامش‌بخشی را پلی می‌کند یا این که طبق گفته‌ی‌تان، روش‌های مدیتیشن را یاد می‌دهد. همچنین ویژگی «صدای باران» نیز به کمک شما آمده تا با شنیدن آن ریلکس کنید و کمی از استرس‌های روزانه دور گردید.


تعامل با خانه هوشمند

اگر سنسورهایی در گوشه و کنار خانه‌تان وصل نموده‌اید و نمی‌خواهید وقت زیادی را برای کنترل و تنطیم آن‌ها هدر بدهید، پس تنها بایستی به الکسای عزیز (!) بگویید. این خانم قادر است در را برای شما ببندد، نور لامپ‌های هوشمند را کاهش دهد یا این‌که پرده‌‌ها را بکشد. می‌تواند با جاروبرقی هوشمند کاربر ارتباط برقرار و آن روشن یا خاموش کند. پس فقط پاهای‌تان را روی هم بیاندازید و کارها را به الکسا بسپارید. چون‌که ایشان بسیار مسئولیت‌پذیر است. البته به جز زمان‌هایی که اینترنت قطع می‌شود!

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.