بررسی و نقد برنامه‌ی هواشناس MeteoEarth: گشاده دست!

با آلودگی‌های بی‌حد و حصر زیست محیطی نوع بشر در سده‌های بیستم و بیست‌ویکم، گسترش بی‌ضابطه‌ی صنایع مادر و زیاده‌خواهی‌ها و دست‌اندازی‌های این موجود دو پا و سرکش، می‌رود که زمین ما به خانه‌ای ویرانه، آشفته و آشوب‌زده دچار شود از سویی قدرت‌طلبی‌ها و به‌‌راه انداختن جنگ‌های خانمانسوز و سوی دیگر دگرگونی‌های آب و هوایی، زندگی در سیاره‌ی آبی را برای همگان سخت‌تر و یا غیرممکن خواهد کرد.

در ادامه با کوچه‌تک باشید تا با برنامه‌ای توانمند برای پیش‌بینی‌های آب و هوایی دوست شوید.


درباره:

اپ هواشناس دست‌پروده‌ی کارشناسان مجرب و برنامه‌سازان آلمانی، شرکت MeteoGroup است که در زمینه‌ی ساخت نرم‌افزار‌های آب و هوایی پرمایه و دست بالاست.

هواشناس با گرفتن امتیاز 4.3 از 5.0 و دانلود بیش از 1 میلیون بار در گوگل‌پلی در ردیف یکی از برترین‌ها نشسته و امیدوارست که در آینده گام‌های بزرگی به‌سمت پیشرفت بردارد.با یک جست‌وجو‌ی آسان در لیست شهرهای درون نرم‌افزار یا روشن کردن جی‌پی‌اس دستگاه، برنامه خودکار داده‌های آب و هوایی پیرامون زندگی کاربران را دست‌شان می‌نهد.

هواشناس با نمایش راداری اطلاعات آب و هوایی که در برگیرنده‌ی پوشش ابر در آسمان، میزان بارش، جهت و سرعت وزش باد و حرکت توده‌های باران‌زاست، مشتریان را سر ذوق می‌آورد.از دیگر توانایی‌های اپ می‌توان به پیش‌یابی‌های خروشان بودن دریا و ارتفاع تقریبی امواج اشاره کرد که برای ناخدایان کشتی‌ها و مسافران آب‌ها بسیار سودمند است.

یادت نره اینو بخونی!  کندوکاوی در بازی همانندسازی جنگل گرمسیری FarmVille:Tropic Escape؛ پردیس پنهان!


برنامه با دقت دمای لحظه‌ای و ساعت‌های آینده و 5 روز بعد را در قالب پس و پیش کردن زمان بر روی یک نوار و به‌شکل دیداری در نزد چشمان کاربر قرار می‌دهد تا آن‌ها را با وسواس ببیند و در صورت لزوم پی‌گیری نماید.

برتری‌ها:

  • رابط کاربری پویا و جوان‌پسند با طراحی متریال و شیک در کنار یک گرافیک عالی
  • گزینش واحدها و پارامتر‌های مختلف آب و هوایی به‌دل‌خواه کاربر
  • اشتراک‌گذاری داده‌های هواشناسی با دوستان در شبکه‌های اجتماعی
  • نمایش پیش‌بینی‌های هم‌زمان آب و هوایی برای چندین شهر
  • نمایی جالب از نقاط نورانی در شب بر روی زمین
  • دیدن دما و مقدار بارش با پین کردن در هر کجای نقشه‌ی ماهواره‌ای

کاستی‌ها:

  • با بیش‌تر زبان‌های زنده‌ی جهانی هم‌سخن نیست و شوربختانه از زبان شیرین پارسی هم پشتیبانی نمی‌کند
  • برای بارگیری داده‌ها، حجم زیادی از بسته‌ی اینترنت شما را می‌خورد

در پایان:

کسانی که می‌خواهند یک اپ هواشناس حرفه‌ای با عکس‌های سه‌بعدی شگفت‌انگیز از شرایط آب و هوایی داشته باشند؛ سفارش می‌شود که از دستاوردهای برنامه بهره بگیرند تا راه‌گشا‌ی سفرهای درون و برون استانی آنان باشند و از بدی‌های آب و هوایی از پیش آگاه شوند تا آمادگی‌های شایسته‌ای را بیاندیشند.


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.campmobile.snow&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dar+camera&pcampaignid=APPU_1_Bb3MWrihO4LXgQbrwpq4CQ

پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.