بررسی و نقد بازی Big Hunter: ابرمرد افسانه‌ای!

بوشمن‌ها تیره‌ای شکارچی و گردآورنده از تبار آدمیان هوشمند هستند که در بیابان‌های جنوب قاره‌ی آفریقا زندگی می‌کنند و در میان کشورهای بوتسوانا، نامیبیا و آفریقای جنوبی پراکند‌ه‌اند.

آنان سال‌هاست برای سیر کردن شکم خود و زن و بچه‌های‌شان به شکار جانوران کوچک و بزرگ می‌پردازند و در روزهای تنگدستی و کمبود از خوردن حشره‌ها و ریشه‌ی گیاهان هم بدشان نمی‌آید.

در دنباله با کوچک‌تک باشید تا جا پای یکی از مردان این قبیله بگذارید و به شکار حیوان‌های غول‌پیکر در گذشته‌های بسیار دور بروید.


درباره:

استودیوی بازی‌ساز کره‌ای KAKAROD INTERACTIVE با پروراندن بازی شکارچی بزرگ در ژانر اکشن و روانه کردن آن سوی فروشگاه‌های اندرویدی، پیروان انبوه و ویژه‌ای را برای خویش دست و پا کرده است. بازی با گرفتن امتیاز 4.3 از 5.0 و دانلود بالای 10 میلیون باری توانسته است به‌خوبی در دل کودکان و نوجوانان جا باز کند و در اندیشه‌ی فردایی بهتر گام بردارد.

در آغاز ریش سفید قبیله برای آموزش و بالا بردن مهارت شکارچیان جوان، ایشان را در برابر جانوران چوبین و رقصنده قرار می‌دهد تا دلیری و چابکی‌شان را بسنجد تا راه و روش‌های درست شکار کردن را فرا گیرند و هنگام روبه‌رو شدن با واقعیت کم نیاورند و به‌نیرو و تجربه بر شکار چیره گردند. بازی در مجموع از 100 مرحله ساخته شده و از سه سطح دشواری برخوردار است. در حالت نخست نیزه‌ها به شماره هستند و گیمر تنها با چند نیزه باید ماموت را به زانو در آورد. دیگر حالت در وقت تعیین شده شکار را به مرگ نزدیک کند و سرانجام در سخت‌ترین حالت به جاهای مشخصی در بدن شکار با زمان اندک ضربه بزند تا آن‌را بکشد.

یادت نره اینو بخونی!  کاوش در سال‌نامه‌ی اندرویدی Youme Calendar: گذر عمر بر لب جوی!

شکارچی بزرگ، یک بازی با فیزیک پویا و پر جنب‌وجوش است که در آن بازی‌کن جانوران نخستین تنومندی چون ماموت‌ها، ببر‌های دندان‌شمشیری، مرغان گوشت‌خوار و پهن‌پیکر و … را با سلاح‌های گوناگون می‌کشد و پیش‌کش برای مردمان گرسنه بوشمن می‌آورد.

گیمر برای پیروزی بر شکار می‌تواند از نیزه‌های بلند، تیر‌ و کمان، تبر‌های تیز و دست‌ساز سنگی، بومرنگ و … سود بجوید و با یاری توانمندی و هنرش ستاره‌های بازی را یکی پس از دیگری درو نماید.


در پایان:

بازی با داشتن یک خط داستانی گیرا و زیبا با فرجامی پیش‌بینی نشده و در کنار موسیقیایی بومی با ساز‌های کوبه‌ای و بادی، کسان پر‌شماری را دل‌بسته و همراه خویشتن کرده و کوشیده است تا اوقاتی خوش و شاد را برای آنان ارمغان آورد.

play store

app store

8.3

گیم‌پلی

9.0/10

گرافیک

8.0/10

کنترل کاراکتر

8.0/10

برتری‌ها

  • گیم‌پلی کلاسیک و دل‌نشین
  • گرافیک برجسته و ستودنی
  • جلوه‌های شنیداری به‌هنگام وحرفه‌ای
  • کنترل آسان و روان
  • سرگرم‌کننده و دوست‌داشتنی

کاستی‌ها

  • چیزی نیست

پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.