اخبار 

برتری‌های آی‌او‌اس نسبت به اندروید

در دنیای دیجیتالی امروز اتفاقاتی زیادی رخ می‌دهد و گجت‌های زیادی سالانه معرفی و روانه بازارها می‌گردند.

در جهان امروزه 2 سیستم‌عامل‌ کلی برای دستگاه‌های قابل حمل و کوچک وجود دارد. آی‌او‌اس از اپل و اندروید از گوگل.

کاربران باید یکی از این دو پلتفرم را تجربه کنند و حتما با طرف دیگر که مثلا از اندروید یا آی‌او‌اس بهره می‌برد، به جنگ و دعوا بپردازند. همان‌طور که می‌دانید، این یک رسم باستانی است!

ولی این دعوا و مرافعه‌ها دقیقا برای چه چیزی هست؟ آیا پلتفرمی از بین موارد فوق، اساسا برتر از دیگری است؟ در این نوبت قصد داریم تا به این موضوع بپردازیم و 3تا از برتری‌های آی آی‌او‌اس را نسبت به اندروید بیان کنیم. پس در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


امنیت فراوان

اندروید به‌خاطر متن‌باز بودن خود شهره‌ی عام و خاص است و بیش‌تر کاربران از این‌که آزادی عمل زیادی دارند، به خود می‌بالند. لکن اکثرشان نمی‌دانند که همین مایه‌ی عذاب و دردسر هست. چراکه ویروس‌ها و بدافزارها (تنها با کمی تلاش) به دیوایس کاربر می‌رسند و همه‌ی اطلاعات را از بین می‌برند یا می‌قاپند!

ولی آی‌او‌اس این‌گونه نیست. شما می‌توانید با امنیت کامل به گشت‌و‌گذار در منوها و فضای مجازی بپردازید و تا مدت‌ها بدون نگرانی سر کنید. هر نسخه‌ی جدید هم، این دیوار را مستحکم‌تر و قطورتر می‌کند و سدی برای هکرها و خراب‌کارها می‌سازد.


به‌روز بودن

یکی از مواردی که آی‌فون‌‌داران به آن افتخار می‌کنند و شاید بعضی از آن‌ها، فقط‌و‌فقط برای این قابلیت یک آی‌دیوایس خریده‌اند، همین به‌روزرسانی مداوم است.

برخلاف اندروید، پلت‌فرم اپل برای طیف گسترده‌تری از محصولات (از قدیم گرفته تا جدید) عرضه می‌گردد. این موجب می‌شود تا تلفن همراه کاربر تا سال‌ها آپدیت بماند و با تکنولوژی‌های روز، به جلو پیش برود. بلی. این چیزیست که آی‌او‌اس به شما عرضه می‌کند. چیزی که مشابهش در دنیای اندروید، کم‌نظیر هست.


اپ‌ها و گیم‌های اختصاصی

برای یک گیمر یا حتی کاربر عادی، هیچ‌چیز بهتر از تجربه‌ی بازی‌های اختصاصی نیست. اگر شما هم جزء همین دسته هستید و می‌خواهید طعم خاص و یونیک‌ها را بچشید، پس حتما حتما به آی‌او‌اس سری بزنید!

در این سیستم‌عامل، اپلیکیشن‌های و بازی‌های فراوانی وجود دارند که تنها بر روی آی‌فون‌ها و آی‌پدها کار می‌کنند و متاسفانه یا خوش‌بختانه دیگر پلت‌فرم‌های بازار، قادر به تجربه‌ی آن‌ها نیستند.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

پست‌های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید