اخبار 

با مدیرعامل‌های برجسته دنیای تکنولوژی آشنا شوید

تکنولوژی‌، فن‌آوری، دانش. 3 کلمه‌ای که دنیا را تغییر دادند و سبب دگرگونی زندگی همگان شدند. حتی جاندارانی به غیر از انسان‌ها! جهان دیجیتال نسبت به سال‌های پیش رشد زیادی پیدا کرده و مدام در حال جنب و جوش است. استارت‌آپ‌های خلاق مدام سعی دارند محصولاتی جدید و تروتازه را به بازار عرضه نمایند و دل و جان کاربران را بربایند.

در این دنیای پرهمهمه را کسانی پایه‌گذاری کردند که قصد داریم در ادامه به برخی از آن‌ها بپردازیم. این آدم‌ها، ذهن‌های سریعی داشتند و از هوش بالایی بهره‌مند بودند. این آدم‌ها، قادر به تجزیه و تحلیل محیط و پیدا کردن فرصت‌های نهفته در آن‌اند. این آدم‌ها … برجسته‌اند.

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


توماس واتسون 

شرکت آی‌بی‌ام به خاطر خواسته‌هایش در دنیای نیمه‌رساناها مشهور بوده و خیلی از «اولین‌های» جهان تکنولوژی‌ را ساخته است. اما چطور این شرکت به این‌جا رسیده؟

خب، در جواب این پرسش باید به خدمت‌تان برسانیم که آقای توماس واتسون با مدیریت و درایت خود توانست آی‌بی‌ام را از برندی ناشناخته به برندی بین‌المللی تبدیل نماید. ایشان در دوره و زمانه‌ی خود، به یکی از ثروتمندترین آدم‌ها مبدل گشت و یکی از بزرگ‌ترین بیزنس‌مَن‌های جهان‌ نام گرفت.


استیو جابز

این آقای معروف (!) در کالیفرنیای آمریکا چشم به جهان گشود و هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد که این کوچولو بتواند موسس باارزش‌ترین شرکت فعال در حوزه‌ی فن‌آوری باشد. اما همان‌طور که مستحضرید، این اتفاق افتاد و در زمان مدیریت جناب جابز، سری جذاب آی‌فون‌ها معرفی شدند و دنیای وسایل قابل حمل تغییر کرد. شاید استیو جابز پله‌ای برای رفتن کیفیت زندگی مردم فراهم کرد و بازار جدیدی از وسایل لاکچری به‌وجود آورد.

ایشان هم مدیرعاملی پیکسار و شرکت نکست را برعهده داشت و هم رئیس هیئت مدیره‌ی اپل بود.


بیل گیتس

احتمالا این نام را بشناسید. عنوانی که سبک زندگی ما را تغییر داد‌ و به دنیای دیجیتال مفهوم بخشید. پدر همه اپ‌ها و سیستم‌عامل‌های قدیم و جدید. جناب بیل گیتس. کسی که مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت پرآوازه‌ی مایکروسافت بوده و تا الان هم، بیش‌ترین سهام را در این کمپانی در اختیار دارد.

از زمانی که آقای گیتس (13 سالگی) شروع به برنامه‌نویسی کرد، هسته‌ی اولیه «ویندوز» شکل گرفت و این ایده تا بزرگ‌سالی دست از این مرد برنداشت! این بیل گیتس تا سال 2017 و طبق آمارها، ثروت‌‌مند‌ترین فرد جهان (با دارایی خالص 86 میلیارد دلار) است.


لری پیج

معرفی می‌کنیم؛ این شما و آقای لری پیج. مدیرعامل اجرایی آلفابت‌ (شرکت مادر گوگل). کسی که به اینترنت نظم داد و داده‌های عظیم آن را در موتوری به‌نام «گوگل» دسته‌بندی و لیست نمود.

ایشان با ثروتی در حدود 23 میلیارد دلار جزء ثروت‌‌مند‌ترین آدم‌های جهان محسوب می‌گردد. این شخص، استاندارد «پیج رنک» را پایه‌گذاری و سایت‌ها را براساس الگوریتمی، در نتیجه موتور جست‌و‌جوگر گوگل طبقه‌بندی کرد.


ماریس مایر

یاهو. این نامیست که اگر سر و کارتان با ایمیل باشد، حتما شنیده‌اید. این خانم، روزگاری مدیرعامل این شرکت بود و با اقدامات خودش، یاهو را سر زبان‌ها انداخت و کسب و کارهای وابسته به آنان را پایه‌گذاری نمود.

ماریس مایر از دانشگاه معروف و مشهور استنفورد (همان‌جایی که لری پیج در آن درس خواند) فارغ‌التحصیل شد و به یکی از سخنگوهای اصلی گوگل تبدیل گشت. در مراسم‌های مختلف، شخصا خدمات را معرفی می‌کرد و آن را به جهانیان ارائه می‌نمود.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

پست‌های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید