چرا همین‌ الان باید یک اپلیکیشن اندرویدی طراحی کنیم؟

به گمان و به‌راستی سده‌ی کنونی پر از شگفتیست و آدمی در دریای فن‌آوری‌های تازه و پیچیده غرق شده است و گاهی با گنگی و سرگردانی این سو و آن سو می‌دود.

نرم‌افزارهای بسیار زیادی در طول یک سال، در مارکت‌های بومی و جهانی عرضه می‌شوند و هر کدام می‌خواهند دل و جان ما را به‌دست بیاورند. برخی از آن‌ها کاربردی و کار درست‌اند و بعضی به‌دردنخور و مضر.

با سرازیر شدن اپ‌های گوناگون‌، کارآمد و پیشرفته به فروشگاه‌های اندرویدی، این اندیشه به ذهن راه می‌یابد؛ آیا ما هم باید یک برنامه طراحی کنیم؟

این سوالی اساسی است که در این دوره و زمانه، بایستی از خود بپرسید. یک برنامه‌ی خوب می‌تواند یک فرد یا افرادی را شهره‌ی عام و خاص نماید. یک اپ قادر است…

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


وجود پلت‌فرم‌های مختلف برای توسعه

یکی از محاسن سیستم‌عامل‌ اندروید، همان متن‌باز بودن (Open Source) است. به این ترتیب، دیگر لازم نیست دردسرهای زیادی برای ساخت یک اپلیکیشن بکشید و حتما حتما برنامه‌نویسی بلد باشید. در این دنیا، پلت‌فرم‌های مختلف و حتی فارسی‌زبانی وجود دارند که شما را در این راه کمک می‌کنند. با بهره‌گیری از آنان، قادرید یک برنامه (تقریبا) تمام و کمال طراحی نمایید و آن را در مارکت‌های مختلف به اشتراک بگذارید.


مخاطب هدف فراوان

طبق گفته‌ی خود گوگل، بیش از 2 میلیارد دیوایس اندرویدی فعال در ماه وجود دارد! این بدان معناست که مخاطبان شما بسیار زیاد هستند و علایق مشترک فراوانی باهم دارند. به‌عنوان مثال، فرض کنید یک اپ آشپزی طراحی کرده‌اید. در جهان اندروید نسبت به آی‌او‌اس، بی‌شک و شبهه افراد بیش‌تری علاقه‌مند به موضوع نرم‌افزارتان و همین‌طور، کاربرانی مایل به نصب اپلیکیشن شما هستند.

این بازاریست که دنیای پلت‌فرم گوگل در اختیارتان می‌گذارد و مملواز مخاطبان فعال و جویای اپ است!


درآمد نجومی!

خب، به بخش جذاب و دوست داشتنی ماجرا رسیدیم. قسمتی که زندگی را دگرگون می‌کند و به شما ارج و قرب می‌بخشند. باید این را بدانید که توسعه‌ی یک اپلیکیشن عالی، می‌تواند فرد سازنده را پول‌دار و سرمایه‌دار نماید. اما این مهم چگونه تحقق می‌یابد؟

– کسب‌و‌کارهای بزرگ و کوچک دوست دارند در برنامه‌‌ی شما تبلیغ کنند و بدین صورت، زندگی خود را می‌گذرانید.

– قادرید با گذاشتن قفل بر کل اپ یا قسمتی از آن، به کسب درآمد بپردازید.

البته باید ذکر کنیم که 2 مورد بالایی، تنها برای اپ‌های محبوب صدق می‌کند و برای همین، باید تلاش کنید که اپلیکیشن‌ خود را در دل کاربران و گوشه‌ای از موبایل‌شان جای دهید.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *