اخبار 

اخبار امروز؛ از چیپست A12 تا آنر 8!

دنیای تکنولوژی از آن‌چه که فکر می‌کنید، گسترده‌تر و بزرگ‌تر است. از CPUها و ALUها بگیر تا همین هندزفری‌های کوچولو. همه و همه در جهان فن‌آوری اطلاعات دسته‌بندی می‌گردند.

اخبارهای گوناگونی در یک لحظه منتشر می‌شوند و شاید شما را گیج کنند. پس بهتر است وقت‌تان را هدر ندهید و فقط و فقط به مهم‌ترین‌ها و بهترین‌ها توجه نمایید. اما چطور؟ بین اخبار سایت‌های بی‌شمار دنیای نت بگردیم و بگردیم تا یک آگاهی جالب بیابیم؟ خود را خسته کنیم؟ نه، نه، نه! تنها بایستی به کوچه تکنولوژی بیایید و هر شب ساعت 10، منتظر برترین اخبار روز باشید.


چیپست A12 آی‌فون‌های 2018، ساخته دست TSMC است

این کمپانی بزرگ مسئولیت تولید مغزهای بیش‌تر گوشی‌های‌ بازار را برعهده دارد و برترین برندها از TSMC کمک می‌خواهند. معماری خیلی‌ها از چیپست‌ها (که مهم‌ترین بخش یک پردازنده به حساب می‌آید) به این کمپانی تایوانی سپرده می‌شود و به‌طور کلی، مانند آذرخشی در میان رقیبان خود می‌درخشد.


اولین نسخه اندروید اوریو برای آنر 8 منتشر شد

این گوشی در سال 2016 معرفی شد و حالا کاربران این گجت می‌توانند به یکی از جدیدترین ورژن‌های سیستم‌‌عامل اندروید با کلی قابلیت ریز و درشت دسترسی داشته باشند.


مایکروسافت هندست‌های خودش را از خطرات سخت‌افزاری جدید مصون می‌دارد

Meltdown و Spectre دو خطر جدید سخت‌افزاری در دنیای تکنولوژی هستند که طریقه‌ی ساخت SoC‌های اینتل به ارمغان آورده‌اند. خوش‌بختانه مایکروسافت هم اعلام نموده که دیوایس‌هایش در برابر این 2، محافظت گشته‌اند.


اچ‌پی از کروم‌باکس G2 پرده برداشت

این کروم‌باکس به مشخصات پرمیومی مجهز است که فقط یکی از آن‌ها، بهره‌گیری مجموعه از پردازنده 7 هسته‌ای اینتل و مقدار قابل قبولی حافظه‌ است.


اسنشال فون از خطرات جدید سخت‌افزاری در امان می‌ماند

آپدیت شرکت سازنده برای این دیوایس، ایشان را برای همیشه (البته احتمالا) از خطرات مصون می‌دارد و خریداران می‌توانند با خیال راحت و امنیت کامل، به کار خود ادامه دهند.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

پست‌های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید