آیا گوشی‌ها گران‌تر خواهند شد؟

گوشی‌ها هر سال مجبوب‌ و محبوب‌تر می‌شوند و همان‌طور که مستحضرید، آدم‌ها هم مشتاق و کشته‌و‌مرده‌ این دیوایس‌های کوچک و گاها بزرگ هستند. در اصل و به همین سبب، این دنیا به سرعت در حال پیشرفت و ترقیست و رقیبان الکترونیکی خود را (مانند: PC، لپ‌تاپ، تبلت و دوربین) به حاشیه‌ی بازار می‌رانند. این دستگاه‌های دوست داشتنی بیش‌تر کارهای روزمره را آسان نموده و موجب سرگرمی ما گشته‌اند.

اکن گوشی‌ها در حال گران‌تر شدن هستند و معلوم نیست این موضوع تا چه زمان ادامه دارد. حالا می‌خواهیم به این پرسش اساسی بپردازیم که آیا موبایل‌ها به مرور زمان گران‌تر خواهند شد یا خیر.

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


همان‌طور که زمان مانند برق و باد می‌گذرد، تکنولوژی‌های بیش‌تر و پیشرفته‌تری رونمایی می‌گردند و به قیمت وسایل اطراف‌مان می‌افزایند. در سال 2017، ماژول‌ دوربین دوگانه مانند یک اپیدمی در تلفن‌های همراه سرایت کرد و قابلیت‌های جدیدی را به ارمغان آورد. صفحه‌نمایش کم‌حاشیه ظهور کردند و موجب دگرگونی تجربه‌ی تماشای محتواها شدند. اما ویژگی‌های گوشی‌های 2018 به مراتب برتر هستند. برای همین، گران‌قیمت‌تر خواهند گشت و باید برای خرید آن‌ها، مبلغ بیش‌تری بپردازید.

شاید فقط تعداد انگشت‌شماری از دستگاه‌ها گران نشوند و با قیمت‌های اقتصادی روانه بازارها گردند. ولی این‌ها هم زیاد دوام نمی‌آورد و آن طور که باید و شاید، باب طبع کاربران نخواهند بود. اما نباید زیاد بدبین باشیم.

همین دنیای تکنولوژی‌، دیوایس‌هایی را رونمایی می‌کند که هم قیمت کمی دارند و هم دارای ویژگی‌های جذابی هستند. چراکه یک فن‌آوری و ترند و جهانی، روی همه دستگاه‌ها تاثیر می‌گذارد و کم‌کم از قیمتش کاسته می‌گردد. این یک چیز عادی و معمولیست که در تمام دوران‌ها اتفاق افتاده. به‌عنوان مثال، به ماشین‌ها فکر کنید. اوایل، بسیار گران‌قیمت بودند و هرکسی نمی‌توانست یکی از آن‌ها را خریداری نماید. اما چندین سال بعد، استفاده از این وسایل عادی گشت و تقریبا همگی مجهز به آن شدند.


نظر شما چیست؟ آیا گوشی‌ها گران‌تر خواهند شد؟ خوشحال خواهیم شد که نظرتان را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *