آیا کمپانی گوگل در بازار موبایل موفق خواهد شد؟

شرکت گوگل چند سالیست که به بازار پرهیاهوی و صدالبته پرسود موبایل وارد شده یا خود دست به ساختن اسمارت فون‌ها (مانند پیکسل‌های پارسال) می‌زند و یا این‌که با کمپانی‌های مختلف جهت تولید یک هندست همکاری (مثل پیکسل‌های امسال) می‌کند. طبق آمارها و گزارش‌ها گوگل تنها 1 میلیون عدد گوگل پیکس 2016 را در سال جاری فروخته است. این عدد خیلی بهتر از برندهای ناشناخته و حتی معروف دیگر هست، لکن باید به این موضوع توجه کرد که گوگل دومین برند فعال در حوزه فن‌آوری اطلاعات و تنها یک پله از رقیب هموطنی خود پایین‌تر است. این در حالیست که اپل جزء 3 برندیست که مارکت گوشی‌ها را در مشت خود دارند. در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


نوآوری و ایده‌های جدید

چیزی که یک برند را شهره عام و خاص می‌کند و سبب پیشرفت آن می‌شود، چیزی نیست جز داشتن یک نوآوری یا ارائه یک ایده جدید. کمپانی گوگل نیز به اهمیت این موضوع پی برده و بیش‌‌تر دیوایس‌هایش از ویژگی‌های جدیدی بهره می‌برند. به عنوان مثال، همین شناسایی آفلاین آهنگ توسط سری پیکسل 2 یکی از همین قابلیت‌های جالب و جذاب می‌باشد که حتما کمک شایانی به کاربران می‌کند. ولی اگر بخواهیم مثالی بهتر و گسترده‌تر بزنیم، بایستی به‌ ماژول دوربین پرچم‌دارهای 2017 شرکت ساکن مایتن ویوو اشاره نماییم. چرا که تک دوربین پیکسل 2 توانسته همه هندست‌ها با ماژول دوربین چه تک لنزی و چه دو لنزی شکست بدهد و در صد جدول Dxo جاخوش کند.

یادت نره اینو بخونی!  چرا گلکسی S9 ارزش خرید ندارد؟

تبلیغات گسترده

شاید گوگل در خود ایالت متحده تبلیغاتی را برای موبایل‌هایش تدارک ببیند، لکن در کشورهای دیگر این تبلیغات انجام نشده که هیچ! بلکه اصلا دارای یک نمایندگی رسمی هم (مثلا در کشور خودمان) نیست و در اصل به همین علت قیمت‌ این گوشی‌های آمریکایی نجومی می‌گردد و حتی رقم قیمت آن از محصولات اپل بیش‌تر می‌شود و در نتیجه باید کاربر جیب خود را کاملا (برای خرید پیکسل‌ها) خالی نیامد!


آیا کمپانی گوگل در بازار موبایل موفق می‌شود؟

شاید اگر تبلیغاتی حول محور پیکسل‌ها صورت بگیرید و یک شرکت ارائه‌دهنده گارانتی محصولات برند مذکور را در اختیارمان با قیمت معقولی قرار دهد، شاید گوشی‌های گوگل فروش خوبی را تجربه کنند تا همه با قابلیت‌های منحصر به‌ فردشان آشنا بشوند.


علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.